Çevrimiçi Seminer: Dijitalleşme Yolunda Üretim Yönetim Sistemi – Aylin Tülay Özden ve Devrim Balaban – Yaşar Üniversitesi – Endüstri Mühendisliği Bölümü

Çevrimiçi Seminer: Dijitalleşme Yolunda Üretim Yönetim Sistemi – Aylin Tülay Özden ve Devrim Balaban

Kayıt için aşağıdaki bağlantıda bulunan formu doldurabilirsiniz:

https://form.yasar.edu.tr/lisansustu/lisansustu-egitim-enstitusu-seminerleri-21-ekim-2020-8-ocak-2021/

Aylin Tülay Özden

Lisans eğitimine 1984 – 1988 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği bölümünde başlayan Aylin Tülay Özden, 1988 – 1993 yılları arasında aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak yer aldı. Profesyonel meslek hayatına 1993 yılında Siemens’in AR-GE bölümünde başlayan Özden, 1995 – 1998 yılları arasında Interservis firmasının Otomasyon Sistemleri Bölümü’nde Ürün Müdürü olarak görev aldı. 1998 yılında Doruk isimli otomasyon ve yazılım şirketini kuran Aylin Tülay Özden, Genel Müdür olarak yürüttüğü görevini 2017 yılında profesyonel yönetime devrederek şirketin yönetim kurulu üyeliğini ve ayrıca uluslararası açılım ve iş geliştirme yönetimini yürütmeye başladı. “Türkiye’de üretim yönetiminde dijitalleşme” pazarını inşa eden firma olan Doruk’u global bir marka haline getirmeyi hedefleyen Özden, profesyonel ekibiyle birlikte Doruk’un dijital ve akıllı üretim yönetimi sistemi ProManage’ı dünyaya tanıtıyor. Bu hedef doğrultusunda Özden, 2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri Chicago’da, ProManage Smart Manufacturing Solutions Corp. isimli şirketi kurdu. Bu gelişmeye paralel olarak şirket, Illinois Üniversitesi bünyesinde yer alan ve ABD’deki dijital üretim konseptleri ve teknolojilerini geliştirme amacıyla kurulmuş olan DMDII’ın (Dijital Üretim Tasarım ve İnovasyon Enstitüsü – The Digital Manufacturing and Design Innovation Institute) AE-GE partnerleri içinde yer aldı. Özden, Doruk bünyesindeki Yönetim Kurulu Üyeliği ile Uluslararası Açılım ve İş Geliştirme Süreçleri Yöneticiliğine ek olarak, ProManage Firması Yöneticiliğini de yürütüyor. Profesyonel iş hayatındaki yöneticilik görevlerine ek olarak KALDER (Türkiye Kalite Derneği), İTO (İstanbul Ticaret Odası) ve ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği) üyeliği yapıyor. İleri derecede İngilizce bilgisine sahip olan Aylin Tülay Özden, evli ve iki çocuk annesidir.

Devrim Balaban

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Devrim Balaban, 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Lojistik Mühendisliği ve 2012 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Finans Bölümünden yüksek lisansını tamamlamıştır. 2014 yılında ise University of Southern California’da Executive Leadership Development Programını tamamlamıştır. Delphi Diesel Sistemleri, Mahle Mopisan, CMS Jant Makina, BMC Otomotiv, VanSan Makina,  Özgörkey Feast ve HMS Makine gibi Türkiye’de üretim gerçekleştiren çok sayıda global ölçekli otomotiv, savunma sanayi ve gıda firmalarında yönetim görevleri almıştır. 2018 yılından bu yana Doruk bünyesinde Ege Bölgesi Satış & Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görev yapan Devrim Balaban, 2020 yılından itibaren MES/MOM ve Dijital Dönüşüm Proje Direktörü görevini de yürütmektedir.