INFUS 2022 – Yaşar Üniversitesi – Endüstri Mühendisliği Bölümü

INFUS 2022

 

INFUS 2022

Yaşar Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Bakırçay Üniversitesi tarafından düzenlenen “Intelligence and Fuzzy Systems” (INFUS) konferansı 19-21 Temmuz 2022 tarihleri arasında Yaşar Üniversitesi ve Bakırçay Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşmiştir. Yüz yüze ve çevrimiçi katılımın mümkün olduğu konferansta yurtiçi ve yurtdışından konuşmacılar yer almıştır. Konferansın davetli konuşmacıları arasında Prof. Janusz Kacpryzk, Prof. Krassimir Atanassov, Prof. Vicenc Torra, Prof. Ajith Abraham, Prof. Okyay Kaynak, Prof Habib Zaidi, Prof. Vilem Novak, Prof. Ahmet Fahri Özok bulunmaktadır.

Prof. Cengiz Kahraman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doç. Dr. Ayhan Özgür Toy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Janusz Kacprzyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Vicenc Torra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Habib Zaidi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Vilem Novak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferansın teması “Akıllı ve Bulanık Teknikler: Dijital İvme ve Yeni Normal” dir. Bu temanın çıkış noktası Corona virüs salgını sonrasında dijital dönüşüme her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmasıdır. Covid-19 sonrasındaki dönemde dijital dönüşümün dijital ekonomi, dijital finans, dijital yönetim, dijital sağlık ve dijital eğitim gibi pek çok alanda kullanılması gerekli hale gelmiştir. Özellikle endüstriyel firmaların dijitalleştirilmesi; kurulmuş yapıların, süreçlerin, idare mekanizmalarının yeniden değerlendirilmesini gerektirir. INFUS 2022 konferansının amacı dijital dönüşüm, ivme ve yeni normal için akıllı ve bulanık sistemler üzerine en güncel teorik ve pratik çalışmaları bir araya getirerek akademik bir tartışma ortamı yaratmaktır. Bu bağlamda konferansın temasına uygun çalışmaları olan birçok katılımcı yüz yüze ve çevrimiçi ortamda çalışmalarını sunma fırsatı bulmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferansın son gününde ise Bergama’ya kültür gezisi düzenlenmiş olup konferans katılımcılarına İzmir’in tarih ve turizm açısından önemli bir ilçesini tanıma fırsatı sunulmuştur.